Saulės elektrinės komerciniams pastatams

Žiemoms trumpėjant, vasaroms ilgėjant galime įžvelgti ir teigiamą to pusę. Jei nuo šiol saulės bus vis daugiau, kodėl gi nepasilengvinus sau gyvenimo? Saulės kaitra gali būti įdarbinta labai lengvai ir taip atnešti mums ne tik lengvesnę kasdienybę, bet ir rūpesčių sumažinimą, nepriklausomybę nuo elektros kainų kitimo bei pelną.

 

Saulės elektrinės itin išpopuliarėjo per pastaruosius 10 metų. Jas daugiausiai įrenginėta ant namų ūkio pastatų arba ant žemės ploto. Daugėjant komercinių pastatų skaičiui, žmonėms darosi vis aktualiau dirbti “žaliai“. Taip ne tik sutaupomi elektros ištekliai, bet ir rūpinamasi gamta. Negana to, ant komercijos pastato stogo esančiomis saulės elektrinėmis pagamintą energiją galima kaupti žiemos sezonams, kai saulės šviesos yra mažiau.

Ateityje saulės elektrinės taps visiškai įprastu žmonėms įrenginiu. Komerciniams pastatams elektros energijos reikia daug daugiau nei namų ūkiams, tad ši sfera sparčiai plečiasi jau dabar. Šis elektros gaminimo būdas pritraukia vis daugiau žmonių, nes saulės elektrinės yra ilgaamžiškos ir techniškai patikimos daugiau nei kelioms dešimtims metų. Visa reikalingiausia elektrinės priežiūra tiek namų ūkiuose, tiek ant komercinių pastatų yra kasmetinis techninis patikrinimas bei įrenginių nuvalymas vandeniu, jei jie apsineša purvu. Būtent dėl tokios lengvos priežiūros saulės elektrinės yra daug kartų pranašesnės už vėjo jėgaines, kurias reikia nuolat prižiūrėti. Elektrinės būklės stebėjimą bei pagaminamos energijos kiekį itin lengva stebėti kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu – nereikia niekur eiti, o apie atsiradusius gedimus būsite informuoti programėle.

Komerciniai pastatai yra dažniausiai didesnio ploto nei gyvenamasis namas, todėl jų stogai yra tobulai tinkami saulės elektrinėms įrengti. Kuo daugiau yra laisvo paviršiaus ploto, tuo daugiau saulės energijos bus pagaminama. Vis populiaresnis sprendimas, ypač tinkamas komerciniams pastatams, yra saulės jėgainių įrengimas ant pastato fasado. Tereikia profesionalo įvertinimo dėl saulės galimybės apšviesti tam tikrą namo dalį, kad saulės energija būtų maksimaliai surinkta norint pasiekti geriausius rezultatus. Komercijos pastatams saulės elektrinė yra neabejotinai naudingiausias įrenginys į kurį galima investuoti. Statant naują pastatą, saulės elektrinę galima integruoti net vietoje namo stogo ar fasado dalies. Na, o saulę sekančios elektrinės yra pats naujausias įmanomas elektrinės tipas, kuomet pati elektrinė seka saulės eigą ir pasisuka į saulę statmenai pagal jos judėjimo kryptį. Nesunku atspėti, kad tai bus pats populiariausias pasirinkimas komerciniams pastatams ateityje, nes tokiu būdu bus išgaunamas maksimaliausias atsinaujinančios energijos kiekis. Verslo, komercijos, kaip ir namų ūkių elektros jėgainių įsikūrimo iniciatyvas remia Europos Sąjunga, tad net naujai įrengtiems pastatams nereikėtų baimintis didelių jėgainės įkūrimo išlaidų, dėl joms įrengti gaunamų finansinių kompensacijų. Na, o sėkmingai pasigaminus per daug energijos, ją visada galima saugoti elektros tinkluose, o prireikus – ją iš tinklų susigrąžinti ir naudoti.

Saulės elektrinės įrengimas užtrunka vos kelias savaites, o naujai pasigaminta, žaliąja energija su visiškai minimalia jėgainės priežiūra, džiaugsitės bent kelias dešimtis metų. Komerciniams pastatams, kurie sunaudoja daug elektros energijos, saulės elektrinės įrengimas ant savo pastatų yra pats protingiausias investicinis sprendimas. Ši elektrinės integracija ne tik sumažins įmonės išlaidas, bet ir pagamins energijos į rezervą tamsioms dienoms arba kitiems namų ūkiams.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.