Stogo dangos: kada kokią rinktis?

Stogas yra labai svarbi pastato dalis. Stogo dengimui reikia skirti daug dėmesio ir labai atsakingai rinktis, kokios stogo dangos norite. Tai priklauso ne tik nuo to, kaip ji atrodys, bet ir kokia bus jos kokybė bei kiek metų stogas tarnaus. Stogo dangų pasirinkimas labai platus, tad prieš įsigyjant dangą, verta apsvarstyti įvairius variantus.

Stogo sudėtingumas

Renkantis stogą, labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tai, kaip jis atrodys, bet svarbiausia – kiek ilgai ir kaip efektyviai jis tarnaus. Stogas apsaugo namą nuo aplinkos veiksnių, drėgmės ir padeda išsaugoti šilumą namuose. Todėl jis turi būti ne tik gražus, bet ir funkcionalus. Prieš renkantis stogo dangą, svarbu žinoti, kokia danga gali būti klojama ant Jūsų stogo. Pavyzdžiui, jeigu namo stogas yra su nedideliu nuolydžiu, reikės tokios dangos, kuri gali išlaikyti didesnį kiekį sniego. Tokiu atveju geriau rinktis bitumines čerpes arba plieninę stogo dangą.

Taip pat labai svarbu įvertinti, kiek patvari bus stogo konstrukcija. Nes pavyzdžiui, tokios stogo dangos kaip keramikinės čerpės arba betoninės čerpės sveria nemažai, todėl labai svarbu iš karto įvertinti, ar jas galima rinktis, ar geriau rinktis klijuojamą ar plieninę stogo dangą.

Pageidaujamas vaizdas

Labai daug žmonių didelį dėmesį skiria tam, kaip atrodys stogas, kai bus atlikti visi darbai. Šiandien gamintojai siūlo platų įvairių dangų pasirinkimą, tad galima pasirinkti ne tik tarp įvairių spalvų, bet ir atspalvių. Pavyzdžiui, tiems, kurie nori įvairesnio pasirinkimo, patiks plieninės stogo dangos. Jų spalvų įvairovė yra pati plačiausia. Tiems, kurie nori solidaus ir stilingo stogo, verta pasidomėti betoninėmis ir keraminėmis čerpėmis, kurios šiuo metu yra ypač populiarios. O jeigu namas yra su keliais trikampiais stogais, jeigu norite, kad jie išsiskirtų, galite pasidomėti bituminėmis čerpelėmis, nes jų gamintojai siūlo netgi įvairius šešėlius ir galimybę sukurti 3 D vaizdą.

Jūsų suplanuotas biudžetas

Prieš planuodami stogo dengimą, įsivertinkite, kokį biudžetą galite skirti šiai pastato statybų daliai. Nepamirškite, ka investicija į stogą yra labai svarbu, nes nuo to, kokios kokybės bus stogo dangos, priklauso ir pastato kokybę bei jo tarnavimo laikas. Šiuo metu pigiausios dangos gali būti beasbestinis šiferis. Norintiems išleisti racionalią sumą, patiks plieninės stogo dangos, kurios yra nebrangios, kokybiškos ir ilgaamžes. Brangiausiai kainuoja keramikinės ir bituminės čerpės.

Parašykite komentarą