UAB steigimas – galvos skausmas pradedančiajam

Vis dažniau ir dažniau kalbama Lietuvoje apie startupus – pradedančiuosius verslus, kurie turi ambicijų išsiplėsti į užsienio rinkas ir susirasti turtingų investuotojų. Reiktų prisiminti, kad ir Google kažkada buvo startupas. Studentai Sergėjus Brinas ir Laris Peidžas parašė savo mokslinį darbą, kuriame ir buvo pristatytas naujas paieškos algoritmas, ir nusprendė daryti iš to verslą. Pasikalbėjo su vienu investuotoju ir tas jiems iš karto išrašė 200 000 dolerių čekį. Investuotojas paklausė, kokiai kompanijai išrašyti, o abu startuperiai susižvalgę išlemeno, kad Google Inc. Tas čekis dar kurį laiką gulėjo stalčiuje neišgrynintas, nes tokios kompanijos dar nebuvo įkurta. Vos tik buvo įkurta Google Inc. dabartiniai milijardieriai čekį išsigrynino ir kibo į darbus. Graži istorija? Deja, Lietuvoje taip nenutinka, nors čekius idėjų turintys žmonės gali gauti lygiai taip pat. UAB steigimas, kuris reikalingas norint čekį išgryninti kainuoja kur kas daugiau nervų, nei įvairūs susitikimai su investuotojais.

UAB steigimas Lietuvoje yra tikras galvos skausmas pradedančiajam verslininkui. Kalba eina apie labai kruopštų popierizmo tvarkymą, kuriam ne visi jaunieji verslininkai turi laiko ir patirties. Dėl to nuolatos kyla problemų, dėl kurių startupai taip ir neišsivysto į dideles kompanijas – idėjos autoriai paprastai turi atlikti ir visas oficialias biurokratines pareigas, kas galiausiai suvalgo daug laiko ir net atkrato nuo noro toliau vystyti kompaniją. Buhalterinė apskaita yra kita sritis, tačiau dabar kalbame ne apie ją.

Vienintelė logiška išeitis – kreiptis į finansinius konsultantus, kurie už tam tikrą mokestį įkuria įmonę pradedančiojo verslininko vardu. Pavyzdžiui “Finansų sprendimai” teikia tokią paslaugą kaip įmonių steigimas Kaune ir Jovanoje, taip pat ir visoje Lietuvoje (viskas tvarkoma internetu). Tokia finansinių paslaugų įmonė sutvarko visus reikiamus dokumentus ir įkuria UAB vos per 2 dienas. Aišku, ne už dyką…

Kai UAB steigimas nebėra galvos skausmas, prasideda kiti finansiniai reikalai. Lietuvos valstybė iš pradedančiųjų verslininkų iš karto reikalauja mokėti mokesčius, nesvarbu, kad iki pelno dar toli. Mokesčių įstatymai ir tvarka nuolat keičiasi, todėl čia geriausiai iš karto nusamdyti buhalterinių paslaugų įmonę. Tai dar papildomas mokestis išlaidų lentelėje verslo plane, kurio neužmiršta nė vienas startupą kuriantis entuziastas.

Gaila, kad fondų ar investuotojų, kurie pasirūpina administracine dalimi ir leidžia startapo kūrėjams atsiduoti 100% savo projekto vystymui, nėra tiek jau ir daug. Jie taip pat galėtų pasirūpinti, kad UAB steigimas netaptų didesniu galvos skausmu nei kaip pasauliui pasiūlyti antrą Facebooką arba YouTube.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.