Lietuviški ir švediški lauko baldai

Lietuva ir Švedija turi daug bendrų sąlyčio taškų. Nors gerovė ir politinė santvarka abiejose šalyse skirtinga, tačiau mus ir švedus vienija meilė gamtai ir natūraliems produktams iš medžio. Lietuva – vis dar viena miškingiausių valstybių Europoje, todėl medienos žaliavą eksportuojame į Šiaurės šalis, o iš ten lietuviškas medis grįžta jau baldų pavidalu.

Viena iš baldų rūšių, kurią taip mėgsta ir lietuviai ir švedai yra lauko baldai. Šie baldomai paprastai yra statomi kieme arba atvirose patalpose – pirtyse, pavėsinėse, mobiliuose statiniuose. Lietuviai mėgsta vasarą laiką leisti lauke šalia kepsninės, ragauti keptą mėsą, šaltą alų ir plepėti su draugais. Kad poilsis kieme būtu komfortabilus, ne vienas sodybos šeimininkas pasirūpina tokiu svarbiu dalyku, kaip ilgaamžiški mediniai lauko baldai. Lauko baldai paprastai yra kelių rūšių. Tai pinti lauko baldai ir mediniai baldai. Pinami jie yra iš krituliams atsparios medžiagos – sintetinio pluošto arba natūralaus medžio vytelių. Vytelės yra įvairių spalvų, taip pat ir įvairios tekstūros, bei paviršiaus. Kai kuriuose pintuose balduose naudojamos ratango vytelės. Ratangas – medis iš tropinių šalių pasižyminti ypatingu atsparumu lietui ir drėgmei.

Sodo baldai gaminami dar ir iš tvirčiausio šiaurės šalyse augančio medžio – ąžuolo. Ąžuoliniai lauko baldai yra sunkūs ir masyvūs, tačiau tvirti ir ilgaamžiški dėl kieto medžio. Ąžuolas – medis, kuris Lietuvoje turi ypatingą pagarbą nuo senų senovės, simbolizuojantis jėgą ir stiprybę. Iš ąžuolo gaminami mediniai baldai parodo prabangą ir rimtą požiūrį į namų interjerą, dėl to ir yra labai vertinami. Sodo baldai paprastai būna iš lengvų konstrukcijų, bet kai kurie gaminami ir iš ąžuolo. Tai dažniausiai masyvūs stalai ir suolai, kėdės, taip pat ir komodos bei spintelės, laikomos lauke. Kita sodo baldų dalis – pintų baldų konstrukcijos, tarp jų ir pinti kampai, staliukai, kėdės, suoliukai, sofos, foteliai, žurnaliniai staliukai (dažnai būna ir su stiklo elementais). Tokie baldai gali tarnauti ir lauke ir namų viduje, jei interjero stilius yra tinkamas.

Mediniai lauko baldai neapsiriboja vien tik stalais, kėdėmis, foteliais ir kampais. Dar yra originalūs sodo baldai – hamakai ir įvairūs gultai, kurie tinkami pastatyti saulėtoje vietoje arba pririšti tarp medžių. Vieni unikaliausių baldų iš ąžuolo yra pakabinamas šviestuvas-baras su specialiomis lentynėlėmis taurėms. Toks baldas papuoš bet kurią pobūviams skirtą pavėsinę ar medžiotojų namelį. Prie lauko baldų priskiariama ir skėčiai ir mobilios pavėsinės, kurias galima laikyti visą vasarą, bet žiemą galima išmontuoti.

Lauko baldai yra mėgstami kaimo turizmo sodybose, medžiotojų nameliuose, gyvenamuose namuose, kurie bando išlaikyti originalų medžio interjerą.

Kaip verslo sritis, mediniai lauko baldai taip pat yra gana klestinti, nes poreikis yra gana didelis Lietuvoje, kur kas metai atsiranda po kelis šimtus naujų sodybų. Džiugu, kad lietuviai ir švedai baldininkai sėkmingai bendradarbiauja šioje srityje ir gali Lietuvos rinkai pasiūlyti originalių ir nestandartinių sprendimų iš medžio.

Parašykite komentarą