Visa tiesa apie akmens vatą

vata

Žiema yra geriausias metų laikas, kai reikia spręsti namų rekonstravimo projektus ir, jei šiuose projektuose numatomos sienos, atidžiai apžiūrėkite savo izoliaciją. Tiesą sakant, ar žinojote, kad 9 iš 10 namų yra nepakankamai izoliuoti?

Tinkamai apšiltinti namai ne tik užtikrina komfortą jūsų šeimai, bet ir padeda efektyviau naudoti energiją. Pridėjus izoliaciją, ypač mansardoje, galima sutaupyti iki 150eur per metus jūsų namų metinėms sąskaitoms už energiją! Atnaujinkite savo namų izoliaciją akmens vatos izoliacija.

Akmens vatos izoliacija yra atspari ugniai ir nedegi, suteikdama jūsų šeimai daugiau laiko pasirūpinti saugumu, jei jūsų namai užsidega. Akmens vata taip pat yra atspari drėgmei ir neskatins pelėsio ar pelėsio augimo, netoksiška, formaldehido neturinti izoliacija. Tai svarbiausia norint turėti sveikus namus. Kai stiklo pluošto izoliacija gaminama iš perdirbto stiklo, akmens vata yra dar tvaresnė. Ji gaunama iš natūralios nerūdijančios uolienos – rūšies, kuri susidaro po lavos atvėsimo – ir plieno gamybos šalutinio produkto, vadinamo šlaku. Šios medžiagos yra išlydytos ir susuktos į pluoštus, kad būtų sukurta izoliacija. Per pastaruosius kelerius metus akmens vata įgijo trauką ekologiškai sąmoningiems architektams ir dizaineriams.

„Aš buvau parodoje praėjusį mėnesį ir viename iš eksponatų buvo šio instaliacijos gabalas su liepsna po juo, nuolat deganti“, – sako Stephens. “Nieko nevyksta. Dar viename vandenyje lašėjo vanduo, ir nieko nevyko. Tada jie turėjo šią prieškambarį pastatyti ten, kur jūs einate iš labai garsios konferencijų salės ir per šią mažą salę, kurioje yra izoliacija, ir ji buvo mirusi tyliai. buvo nuostabu.”

Kas daro akmens vatą tvaresne nei stiklo pluoštas? Na, pirma, jame yra daugiau perdirbtų medžiagų. Stiklo pluošto izoliaciją paprastai sudaro 40–60 procentų perdirbtų medžiagų, o akmens vata – vidutiniškai 75 procentai.

Akmens vata taip pat yra energetiškai naudingesnė. Palyginti su stiklo pluoštu, ji pasižymi didesne R verte. Šis skaičius naudojamas norint įvertinti, kaip gerai medžiaga atspari šiluminės energijos perdavimui – iš esmės, kaip gerai ji izoliuoja. Gera izoliacija lėtina šilumą, kuri žiemą nori palikti jūsų namus, o vasarą išlaiko vėsą namie.

Akmens vata dėl savo formulės susidūrė su prieštaravimais, nes gamintojai ją kurdami tradiciškai naudojo formaldehido rišiklį. Tačiau tokia praktika yra išeitis. Didžiosios įmonės per pastaruosius metus pradėjo naudoti formaldehido neturinčius variantus, todėl akmens vata tapo dar saugesne jūsų namams.

Akmens vata taip pat pasižymi puikiomis garso sugerties savybėmis. Taigi jums nereikės nerimauti, kad girdite skalbimo mašiną ir džiovintuvą gyvenamajame kambaryje ar garsiai užiantį dulkių siurblį.

Įdiegti izoliaciją gali būti sudėtinga net labiausiai patyrusiems meistrams, tačiau tai padaryti su akmens vata tikrai lengva. Tiesiog supjaustykite ją duonos peiliu, kad tilptų į visas jūsų sienų spragas ir įdubimus.

Parašykite komentarą