Generalinė ranga: pradėkite statybos projektą nuo pasitikėjimo darbų vykdytoju

Samdomi pavieniai statybininkai ir jų brigados, nesudarant sutarties, gali ateityje sukelti nemažai problemų – nepabaigti darbai, brokuotas rezultatas, neplanuotos papildomos išlaidos ir kt. Kaip taisyklė, visas šias problemas reikia spręsti pačiam užsakovui. Todėl derėtų negailėti laiko profesionalių statybos darbų atlikėjų paieškai, kurie suteiks visas garantijas. Vienas svarbiausių garantų – generalinė ranga.

Kaip teigia Conresta.lt specialistai, pagrindinis statybos darbų trūkumas – generalinės rangos sutarties nebuvimas. Labai dažnai ūkio būdu individualius namus statantys žmonės galvoja, jog pakanka turėti statybą leidžiantį dokumentą, darbus atlikti pagal projektą ir pateikti deklaraciją apie darbų užbaigimą. Tuo tarpu, apie prievolę prisiimti rangovo pareigas pamirštama. Tikrai taip elgtis nederėtų.

Konkurencingoje Lietuvos statybų rinkoje galima rasti nemažai įmonių, kurios teikia generalinės rangos paslaugas. Tačiau tikrai ne kiekviena jų turi reikiamą kvalifikaciją ir patirties. Todėl,  prieš užsakydami statybos darbus, būtinai pasidomėkite įmonės įgyvendintais projektais. Jeigu atliktų darbų sąraše  rasite  pramoninės statybos, gyvenamosios statybos, administracinės statybos ar kultūros paveldo statybos įgyvendintus projektus, tuomet galite būti ramūs – radote tinkamus statybos darbų vykdytojus. Ne ką mažiau svarbu ir turimi sertifikatai. Jie užtikrins lankstų bendradarbiavimą, moderniausių technologijų taikymą ir neabejotinai nepriekaištingą rezultatą.

Grįžtant prie generalinės rangos svarbumo, primygtinai rekomenduojama bet kokį statybos projektą patikėti rangovui. Daugelis žmonių statybų rango būdu vengia dėl įsivaizduojamų didelių kaštų. Tai išties klaidinga nuomonė. Rangovas į darbų kainą paprastai įskaičiuoja ir civilinės atsakomybės draudimo kainą, ir savo numanomą pelną. Be to, tikrai išvengsite dirbtinai sukurtų nenumatytų išlaidų, nes visa statybos eiga yra fiksuojama statybos darbų žurnale. Šis dokumentas yra išties naudingas statybų užsakovui. Statybos darbų žurnale detaliai surašomi visi atlikti veiksmai nuo pat pradžios iki pabaigos. Jeigu vis dėlto galiausiai išaiškėja darbų defektai ar įvyksta nelaimė darbo eigoje, šie įrašai bus labai reikšmingi. Turėdami rašytinius įrodymus be vargo pareikalausite rangovo ir projekto vykdytojo atsakomybės.

Taigi, užtikrintai galima teigti, jog renkantis statybos organizavimo būdą, rinkitės tą įmonę, kuri garantuos generalinės rangos sutarties pasirašymą. Tokiu būdu išvengsite bereikalingų išlaidų, nenumatytų nemalonių aiškinimųsi tarp užsakovo ir darbų atlikėjo. Juk norite visą laiką, energiją ir lėšas skirti veiksmingam savo statybos darbų projekto įgyvendinimui?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.