Vandens filtrų pasirinkimo niuansai
Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kai iš kitų šalių atvykę žmonės stebisi, jog mes geriame vandenį iš čiaupo. Ir tai visai nereiškia, jog esame neišprusę. Tiesiog mūsų šalyje, lyginant su kitomis, yra labai geras ir švarus vanduo. Bet nereikia pamiršti, jog ši situacija su kiekvienais metais keičiasi ir vanduo mūsuose tampa vis labiau užterštas. Ką daryti, jog galėtumėte gerti vėl gaivų ir švarų vandenį? Be abejonės, pagalbos ranką gali ištiesti tinkamai parinkti vandens filtrai. Taigi, apie tai kokie jie būna ir kaip pasirinkti.
Be abejonės, prieš priimant sprendimą pirkti vandens filtrą, pirmiausia derėtų atlikti vandens tyrimus, kurie parodys, koks vandens filtras geriausiai tinka jūsų namams, darbo patalpoms ar kitokios paskirties objektams. Mes, tuo tarpu, aptarsime kokie yra paklausiausi ir dažniausiai įsigyjami vandens valymo filtrai.
Mechaniniai filtrai. Jeigu atlikti vandens tyrimai parodė, jog kartu su vandeniu iš čiaupo atiteka smėlis, rūdys, molis ar kitokios priemaišos tuomet jums reikalingi mechaniniai filtrai. Jie vandenį padaro skaidresnį ir švaresnį, be to, tai ekonomiška, nes ganėtinai efektyviai prailgina buityje naudojamų prietaisų ir santechnikos įrenginių eksploatacijos laiką. Nors mechaniniai automatiniai vandens filtrai kainuos šiek tiek brangiau, tačiau jums nereikės nuolatos rūpintis dėl užteršto vandens, taupysite savo namų prietaisų veikimo kokybę ir džiaugsitės minimalia filtrų priežiūra.
Filtrai nuo geležies. Nugeležinimo filtrai reikalingi tuomet, kai vandenyje aptinkama per daug geležies. Ši priemaiša ne tik vandenį padaro neskanų, bet ir kenkia visiems buitiniams prietaisams. Apie tai, jog išskalbti drabužiai turi nemalonių rudų dėmių, tikriausiai, nė neverta priminti. Tokiu atveju kvalifikuoti specialistai, remdamiesi jūsų vandens pradiniais rodmenimis, jums parinks, kuri vandens filtravimo sistema konkrečiu atveju naudingesnė ir ekonomiškesnė: geležies oksidavimas deguonimi ar geležies oksidavimas katalizatorių pagalba.
Filtrai nuo kalkių. Šie vandens filtrai dar dažnai vadinami vandens minkštinimo filtrais. Specialūs anglies filtrai sumažina kalio ir natrio kiekį vandenyje, tokiu būdu suminkštindami vandenį. Verta žinoti, jog rinkoje galima įsigyti tokius nukalkinimo filtrus, kurie sumontuojami viename ar kitame buityje naudojamame prietaise. Tai ypač aktualu, jeigu, sakykim, skalbyklė įjungiama labai dažnai, t.y. kone kasdien.
Filtrai nuo bakterijų. Šie prietaisai veikia skleisdami intensyvią šviesą, todėl dažnai vadinami UV filtrais. Nuo šios šviesos vandenyje esančios bakterijos žūsta tuojau pat.
Kokį filtrą pasirinkti dažnai lemia faktorius, iš kur vanduo atiteka į jūsų namus. Bet kokiu atveju rekomenduojamas vandens tyrimas, kuris leis nustatyti kokių nereikalingų priemaišų turi jūsų vanduo. Sekantis žingsnis – profesionalų konsultacija, kokį vandens filtrą pasirinkti. Tuomet galėsite džiaugtis vandeniu, kuris saugos ne tik jūsų šeimos sveikatą, bet ir namuose veikiančius buitinius prietaisus.
Parašykite komentarą