Į ką atkreipti dėmesį renkantis kur gyventi?

Nesvarbu ar planuojate nuomotis ar pirkti būstą, turite vadovautis ne tik sveiku protu, tačiau ir atkreipti dėmesį į tam tikras detales, kurios užtikrina sklandesnes naujo būsto radybas. Visgi nekilnojamas turtas ne dešra prekybos centre, tad reikia būti atidiems.

Pirmiausia išsirinkite kur norite gyventi, apibrėžkite pageidaujamo rajono, kvartalo ribas. Taip pat apsispręskite ko ieškote – buto, namo, sodo namelio ar kotedžo. Tuomet susidarykite prioritetų sąrašą – ko tikitės naujame būste? Tai turite padaryto kol dar nepradėjote rimtai tikrinti skelbimų. Į prioritetus galite įtraukti ne tik rimtus dalykus, pvz, aukšto kuriame turi būti butas, ar svetainė gali būti sujungta su virtuve, ar tualetas ir vonia turi būti atskirai, bet ir smulkmenas, pavyzdžiui, ar balkonas turi būti įstiklintas. Tai labai svarbus momentas, kadangi neturėdami griežto prioritetų sąrašo, rizikuojate pasiduoti emocijoms ir įsigyti apžiūrimą būstą vien dėl jame esančios gražios sienos ar vaizdo pro langą, tačiau pagyvenus jame pasijausite nusivylę, nes jis nepateisins paprasčiausių lūkesčių.

Nekilnojamo turto neperkame kiekvieną dieną, todėl nederėtų apsiriboti vien tik NT skelbimų peržiūra – važiuokite ir apžiūrėkite kuo daugiau būstų, tai nieko nekainuoja. Apžiūros padės papildyti prioritetų sąrašą naujais punktais ir dar labiau išgryninti savo naujų namų viziją. Taip pat kils ir idėjų kas patinka, kokį interjero sprendimą norėtumėte įgyvendinti savo namuose ar apie ką galvojote, bet pamačius įgyvendintą praktiškai supratote, jog tai ne jums.

Kuomet ieškoma įsigyti nekilnojamą turtą, dažnai svarstoma ar verta pasikliauti brokerių pagalba. Vieningo atsakymo nėra, yra įvairių patirčių ir istorijų, tačiau jei nuspręsite pasitikėti brokeriu, rinkitės atsakingai. Juk tai bus asmuo, kuris visapusiškai atstovaus jus derybų metu, padės išsiderėti geresnę kainą, padės greičiau sutvarkyti dokumentus. Tad svarbiausia rasti bendrą kalbą ir pajausti pasitikėjimą.

Ir pabaigai praktiškas patarimas – su kaimynais reikia susipažinti ne atsikrausčius, o prieš perkant būstą. Laiptinėje pakalbinti kaimynai pasidalins mintimis kaip sekasi gyventi name, kokios tikros sąskaitos už šildymą, kokia bendra atmosfera kaimynystėje. Tai daug vertingesnė informacija nei tapetų spalva ar vaizdas pro langą.

Parašykite komentarą