Kaip paprastai ir greitai perdažyti baldus?

Kreidos dažais galima dažyti beveik bet ką – sienas, virtuvės spinteles, metalą, medieną ir net audinį –, tačiau dažniausiai naudojamas seniems baldams suteikti naujos gyvybės arba naujesnėms detalėms atrodyti pasendintai.

Puikus kreidos dažų dalykas yra tai, kad nėra didžiulės mokymosi kreivės ar daug parengiamųjų darbų. Galite tiesiog pasinerti į darbų eigą. Jums nereikia nieko nuimti nuo baldų, įskaitant senus dažus ar seną apdailą, tačiau turite įsitikinti, kad jie yra švarūs ir sausi. Paprastas muiluotas vanduo yra geriausias pasirinkimas.

Nenaudokite baldų vaško jų valymui! Daugumos baldų poliravimo priemonių vaško komponentas blogai maišosi su kreidiniais dažais. Jei esate aplaidus dažytojas, po daiktu galite padėti numesti audinį arba seną paklodę. Jei esate tvarkingas, nesijaudinkite dėl to. Jei ant kilimo ar grindų pateko kreidos dažų, galite juos lengvai pašalinti indų muilu arba skalbinių plovikliu, vandeniu ir trupučiu valomojo tepalo. Naudokite drožlių teptuką baldams dažyti. Juo lengvai paskirstykite dažus per visą baldą ar tas vietas kurias reikia nudažyti. Lengvai nušlifuokite, kad sukurtumėte tobulą nelaimingą vaizdą.

Įsitikinkite, kad naudojate smulkiagrūdį švitrinį popierių. Kuo šiurkštesnis švitrinis popierius, tuo gilesni balduose susidaro grioveliai. Jūs turite  šlifuoti iki medienos (paprastai), tik iki apdailos, esančios po šiuo dažų sluoksniu. Nuvalykite šlifavimo dulkes. Sudrėkinkite vieną iš paprastų rankšluosčių ir perbraukite drėgnu rankšluosčiu per visus baldus. Bandote surinkti visas dulkes, kurias susidarėte naudodami švitrinį popierių. Dažniausiai kreidiniai dažai yra be sandariklio, kurį turi dauguma dažų, todėl norint užsandarinti spalvą ir apsaugoti nuo vandens ar kitų nešvarumų į apdailą, reikia vaško. Pirmiausia įsitikinkite, kad dažai visiškai išdžiūvo. Vaškui tepti reikia naudoti atskirą šepetėlį. Galimi kelių tipų šepetėliai, skirti naudoti vašku; paprastai jie turi šiek tiek suapvalintą galiuką ir yra šiek tiek sunkesni.

Parašykite komentarą