Kiek kainuoja kokybiški laiptai?
Apie erdvias laiptines teigiamai atsiliepia architektai, meistrai ir patys užsakovai. Pakankamai vietos palikus laiptinei optimaliai įgyvendinamas laiptų patogumas, saugumas ir pasirinktas dizainas. Tam, kad statybų metu netektų mažinti laiptinės angos sugalvojus padidinti antro aukšto naudingąjį plotą, dar rengiant projektą reikėtų šias detales aptarti su projektuotojais.
Žinoma, dažniausiai per gyvenimą žmonės statosi tik vieną namą, todėl sunku įsivaizduoti, kaip atrodys projekte numatytos namo erdvės. Tikėtina, kad kai kurios, pastačius namą, gali pasirodyti per mažos. Kad taip nenutiktų, patartina apsilankyti panašaus ploto ir išplanavimo namuose ar patalpose. Taip bus lengviau įsivaizduoti savo namo vaizdą ir tikimybė suklysti planuojant erdves žymiai sumažės.
Kiek kainuoja kokybiški laiptai?
Tiems, kas kreipiasi į laiptus gaminančias įmones ir pirmiausia teiraujasi, kokia bus kaina ir kaip sutaupyti, specialistai pataria laiptus gamintis patiems. Taip jau yra, kad kokybiški ir gražūs laiptai kainuoja nepigiai. Taupyti užsakovai taip pat stengiasi gamindami laiptus nedidelėse ir mažai žinomose įmonėse. Gajus stereotipas, kad garsios ir žinomos įmonės savo darbą įkainoja žymiai brangiau. Taip yra tikrai ne visada.
Šiek tiek didesnė kaina dažnai sąlygoja ir aukštesnę kokybę, todėl siūloma pasvarstyti, ko labiau norima, išleisti nedaug pinigų ar įsirengti kokybiškus laiptus? Tvirtai pasiryžę taupyti vis tiek ieško kitų kelių ir nesikreipia į vieną įmonę dėl laiptų gamybos užsakymo. Panašiais atvejais, kai laiptai gaminami iš keleto skirtingų medžiagų, jos perkamos skirtingose vietose, ieškant akcinių kainų. Tačiau dažniausiai visi pamiršta į bendrą laiptinės kainą įskaičiuoti savo laiko resursų ir kuro sąnaudų.
Pagal specialistų rekomendacijas, laiko, kuro ir rūpesčio bus mažiau, jei norimus laiptus gamins ir medžiagas tieks viena įmonė. Užsakant pilą paslaugų paketą, paprastai taikomos nemažos nuolaidos. Lojalūs klientai gerai įvertinami bet kurioje įmonėje, nes sudarius palankų sandėrį, patenkintos lieka abi pusės.
Tikrasis laiptų vaizdas
Erdvinis mąstymas ir vaizduotė ne kiekvienam lengvai suprantami. Kartais tikrai sunku „perskaityti“ brėžinį ir įsivaizduoti, kaip gi iš tikrųjų realiai atrodys suprojektuota laiptinė. Šiai problemai spręsti ir siekiant užbėgti už akių galimiems nesusipratimams, pasitelkiamos vizualizacijos. Jos padeda užsakovui įsivaizduoti realų laiptų vaizdą ir suteikia galimybę suprasti, ar tai yra tai, ko norėta, ar reikia šiek tiek keisti projektą.
Jeigu pasirinkta laiptų gamybos įmonė negali padaryti laiptų vizualizacijos, naudinga peržiūrėti įmonės atliktų darbų galerijas arba galbūt net gyvai apžiūrėti sumontuotus laiptus. Panašaus tipo laiptų nuotrauka padės klientui įsitikinti, ar jis tikrai nori panašių laiptų. Didelė ir įvairi nuotraukų galerija taip pat leidžia įsitikinti, kad meistrai dirba ne pirmą dieną ir tikrai išmano savo darbą.
Kompromiso ieškojimas
Laiptų gamyba prasideda nuo kokybiško projekto. Vieni užsakovai kreipiasi į laiptų gamybos įmones jau turėdami konkrečią viziją, pageidavimus arba ir visą laiptų projektą. Dvejojantiems ir neapsisprendžiantiems tikrai gali būti sunku galutinai apsispręsti. Todėl rangovai turi įsiklausyti į visus kliento norus ir pasiūlyti konkrečiai jam geriausiai tinkantį variantą.
Žinoma, projektuotojams ir architektams nesinori visada projektuoti panašaus dizaino ir niekuo neišsiskiriančius laiptus. Monotonija gali apkartinti net ir patį įdomiausią darbą. Taip, projektuotojai elgiasi teisingai, siūlydami klientams priimti drąsesnius sprendimus ir nebijoti eksperimentuoti, tačiau reikia nepamiršti pagrindinių laiptų funkcijų – patogumo ir saugumo. Gražu – tai dar nereiškia patogu. Kai šios dvi sąvokos siejasi tarpusavyje, tada kasdienis gyvenimas ir įprastas interjeras tampa spalvingesnis.
Erdvė po laiptais
Įrengti gražūs, saugūs ir patogūs laiptai išties džiugina šeimininkus ir svečius. Tačiau dažnam iškyla klausimas, kaip gi išnaudoti erdvę, atsiradusią po laiptine? Pavyzdžiui, visai neblogas pasirinkimas po laiptais įrengti nedidelę spintą ar sandėliuką. Gerai apgalvojus, kokius daiktus norėsite laikyti „slėptuvėje“ po laiptais, reikėtų suplanuoti jiems vietą, padaryti pakankamai, lentynų, galbūt įrengti apšvietimą. Spintos ar sandėliuko durys, žinoma, turėtų derėti bendrame interjere.
Vietoje po laiptais galima „įkurdinti“ ir jaukų kampelį knygai paskaityti. Pavyzdžiui, pastatyti išskirtinį minkštasuolį, nediduką knygų staliuką ir toršerą. Visi šie daiktai gali būti priderinti ir prie kitų interjero baldų. Taip būtų išlaikytas bendras interjero vientisumas.
Po laiptine, esančia koridoriuje, patogu pastatyti komodą ar batų dėžę. Šiuose balduose „pasislėps“ visi daiktai, nerandantys sau vietos kitur namuose. Po keletu ar daugiau uždarų laiptų pakopų galima įmontuoti stalčius. Juose vėlgi galima laikyti batus, šlepetes bei kitus daiktus.
Minimalizmo šalininkai turbūt prieštarautų panašiems sprendimams. Iš vienos pusės, nelabai reikalingų daiktų kaupimas ir saugojimas labai apkrauna namus ir neleidžia jiems kvėpuoti. Palikta laisva erdvė po atvirais laiptais irgi savaip graži savo atvirumu ir laisvumu. Kiekvienas, žinoma, renkasi pagal savo poreikius.
Tegul jūsų pasirinkimas būna ne tik teisingas ir naudingas, bet ir gražus.
Parašykite komentarą