Ko trūksta emigrantams svečiose šalyse?

Kur tik nėra lietuvių? Anglija, Airija, JAV, Kanada, Australija, Ispanija jau tarsi antrosios lietuvių kolonijos… Beveik nesistebime išgirdę kalbant lietuviškai, kad ir egzotiškesnėje šalyje. Vieni iš gimtų namų pakelia sparnus ir išskrenda visam laikui, kiti išvyksta nežinodami kas bus toliau, tretieji tiksliai žino, jog po kelerių metų griš namo. Pastarieji ypač jaučia tėvynės ilgesį, kuris tarsi mažas kamuoliukas krūtinėje diegia ir sapnuose pasirodo vaikystės prisiminimų pavidalu, frazių, pokalbių nuotrupomis. Esantiems Lietuvoje sunku patikėti, jog „asfalto vaikas“, iš arti nematęs net vištos, gali pasiilgti tokių dalykų kaip juodos duonos ir naminių rūkytų lašinukų. Skrandžio poreikiais netruko pasirūpinti apsukrūs verslininkai įkūrę nedidukes lietuviško, rusiško, lenkiško maisto parduotuvėles. O kuomet žmogus sotus, pradedama ieškoti kuo pamaitinti protą ir sielą. Tad taikinyje netruko atsidurti lietuviska televizija.

Yra galėtinai aštriai pasisakančių, jog emigrantai piktnaudžiauja lietuvių kalba – buriasi į bendruomenes, skaito, rašo lietuviškai, žiūri lietuviškai įgarsintus filmus – taip užkirsdami sau kelią tobulinti vietinės kalbos žinias bei siekti karjeros, o ne dirbti vien „juodus“ darbus. Tačiau realybė kita – visą dieną prabuvę darbe ir neišgirdę nė vieno lietuviško žodžio žmonės jaučia atskirtį. Norisi nepamiršti kalbos, neatitrūkti nuo gyvenimo realijų. Šiuos norus padeda įgyvendinti lietuviška televizija, kuri jau pasiekiama visur, nesvarbu kaip toli lietuvis būtų emigravęs.

Televizija internetu – tai sparčiai populiarėjanti paslauga, kuri suteikia galimybę žiūrėti tv internetu tiesiogiai arba žiūrėti įrašų kolekciją. Tokie tv online portalai kaip rodom.tv, skirti emigrantams, rodo visas Lietuvoje transliuojamas televizijas tiesiogiai. Tereikia prisijungti ir viskas pasiekiama internetu. Sistema pritaikyta televiziją žiūrėti ne tik kompiuteryje, bet galima žiūrėti ir planšetiniame kompiuteryje ar mobiliajame įrenginyje – sistema nuolat tobulinama ir pasiekiama iš vis daugiau įrenginių naudojančių skirtingą OS. Tai ypač patogu keliaujantiems ar norintiems pažiūrėti televiziją ar laidos įrašą kelyje -juk reikia kažkaip išnaudoti laiką leidžiamą kelyje į ir iš darbo. Taip televizija tampa mobili – pasiekiama ten kur esi pats, nebėra prisirišimo prie televizoriaus „dėžės“ svetainėje. Taigi, televizija lietuviams dabar jau pasiekiama, ryšys su gimtine nenutrūks.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.