Kokias apdailos medžiagas rinktis namo išorei?

Statantis nuosavą namą nuolat svarstomi patys įvairiausi statybinių ir apdailos medžiagų pasirinkimo variantai. Galutinio sprendimo priėmimas tokioje situacijoje kiekvienam yra gana sunkus ir atsakingas uždavinys. Namo statybose visada geriau laikytis nuomonės, kad pirma reikia dešimt kartų pamatuoti ir tik paskui kirpti. Pakalbėkime šiandien kiek plačiau apie tai, kokios išorinės apdailos medžiagos šiuo metu yra pačios populiariausios ir kaip išsirinkti geriausiai tinkančias. Paspauskite šią nuorodą, rasite įmones, kurios gamina ir parduoda įvairias apdailos medžiagas.

Išorinių namo sienų apdaila gali būti labai skirtinga priklausoma nuo jūsų poreikių ir finansiniu galimybių taip pat ir nuo to, ar statote naują namą, ar tiesiog renovuojate senąjį. Juk seniau statant namus jų šilumos varžos koeficientas privalėjo būti 1 m2K/W, tuo tarpu šiandien jis pagal naujus statybos reglamentus pakilo 5 m2K/W, tai reiškia, kad namai yra apšiltinami 15 cm storio specialiu šilumos izoliacijos sluoksniu.

Montuojant išorinių sienų šilumos izoliaciją galima rinktis tiek putų polistireną, tiek ir akmens vatą. Tie, kurie orientuojasi į ypač ekologišką būstą pirmenybę skiria ekologiškai vatai arba presuotoms kanapių bei medienos plaušo plokštėms. Deja šios medžiagos gana brangios. Kita vertus, putų polistirenas yra nepralaidus garams, todėl juo apšildytas namas „nekvėpuoja“. Dėl šios priežasties daugelis norėdami susikurti jaukų, šiltą ir sveiką būstą renkasi akmens vatą. Ją galima dengti bet kokiomis apdailos medžiagomis.

Tinkamai apšildžius sienas galima imtis jų apdailos. Jaukumo ir šilumos jūsų namui suteiks medinės dailylentės. Šios apdailos medžiagos gaminamos iš pušies arba maumedžio medienos. Jos apdorojamos antiseptikais ir natūraliomis alyvomis, apsaugančiomis nuo kenkėjų bei drėgmės. Dailylenčių galima įsigyti natūralios spalvos, tonuotų, siekiant išryškinti medžio tekstūrą, ar nudažytų bet kokia spalva. Plastikines dailylentes likę įsigyti vidutines ir mažas pajamas gaunantys asmenys. Šios apdailos medžiagos yra atsparios drėgmei ir temperatūros pokyčiams, nedegios joms nedaro įtakos ultravioletiniai spinduliai. Dailylentės pasižymi paprastu montavimu ir didele spalvų gausa. Jos ypač tinkamos drėgnų ir senų namų išorinėms sienoms atnaujinti. Svarbu atsiminti tai, kad apkalus namo išorę medinėmis arba plastikinėmis dailylentėmis jos nebus ypač ilgalaikės ir dėvėsis nevienodai priklausomai nuo skirtingų oro sąlygų, pavyzdžiui, namo šiaurinėje dalyje arba ten, kur visada drėgna mediena pradės pūti, o saulėkaitoje nudažytos medinės lentelės ims luptis, o plastikinės greitai deformuosis ar pakeis spalvą.

Keramikinę namo fasado apdailą įvertins tie, kurie nori rimtai ir solidžiai atrodančio namo. Keraminės bei akmens masės plytelės pasižymi natūralų akmenį imituojančia spalva, įdomia forma, reljefiškumu bei šešėlių žaismu. Jos ypač patvarios, tvirtos, atsparios trinčiai, sniegui, vandeniui, mechaninėms apkrovoms bei temperatūros pokyčiams. Ši apdailos medžiaga ypač tinkama Lietuvos klimato sąlygomis, o jos klojimas nėra sudėtingas.

Tinkuojamoji apdailos medžiaga yra plonasienis tinkas. Jis įprastai dedamas ant kieto akmens vatos arba polistireno plokščių paviršiaus. Apdailos tinkas gali būti mineralinis, silikoninis arba akrilinis. Mineralinio tinko rišamoji medžiaga yra silikatas, silikoninio – silikonas, akrilinio – akrilas. Ant akmens vatos nesiūloma dėti akrilinio tinko, nes jis bus nepraleidus orui ir mikroklimatas suprastės. Tinką galiam rinktis iš įvairių skirtingų atspalvių, išgaunamų įmaišius norimos spalvos pigmento. Jeigu norite ryškios, kontrastingos spalvos, tuomet nutinkuotas sienas reikia papildomai dažyti. Tinkas yra atsparus mechaniniams pažeidimams, neigiamam aplinkos poveikiui, drėgmei, purvui, nešvarumams.

1 Comment

Parašykite komentarą