Kodėl verta rinktis dujinę viryklę?

viryklėNepaisant to, kad naujos statybos namuose įrengiamos elektrinės viryklės, kokybiškų ir patikimų dujinių viryklių populiarumas nemažėja, o esant galimybei rinktis, dauguma moterų pasirenka būtent šio tipo viryklę. Teisingai išrinkta dujinė viryklė tai nuostabi buitinė technika, padedanti greitai ruošti maistą, kontroliuojant ir lengvai reguliuojant gaminimo temperatūrą. Tokios viryklės yra paprastos ir leidžia ženkliai sutaupyti. Be to, teigiama, kad ant ugnies pagamintas maistas pasižymi ryškesniu skoniu, o galimybė tiksliau reguliuoti temperatūros režimą leidžia gaminti tikrus kulinarinius šedevrus.

Dujinės viryklės, žinoma, turi trūkumų. Kaip ir bet kuris buitinis prietaisas, viryklės yra pakankamai pavojingos ir reikalauja atidumo naudojimo metu. Dujinę viryklę sunkiau perkelti į kitą vietą, nes ji prijungiama prie dujų vamzdžio, tam net reikia oficialaus leidimo. Be to, remontuoti ir keisti dujinę viryklę savarankiškai nepatartina. Didžioji dalis šiuolaikinių viryklių turi termoelektrinę apsaugos sistemą, blokuojančią dujas, kai užgęsta ugnis. Taip pat viryklės turi elektrinį pridegėją, todėl nereikia naudotis nesaugiais degtukais.

Dujinės viryklės dydis parenkamas pagal virtuvės matmenis ir išplanavimą. Standartinis aukštis – 850 mm, gylis – 500 arba 600 mm. Kai kurie gamintojai siūlo savo produkciją su reguliuojamomis kojelėmis, todėl viryklės aukštis keičiasi. Jos gali būti labai įvairaus pločio – nuo 300 mm iki 1000 mm. Šiuo metu jos yra gaminamos iš ugniai atsparaus plieno. Valdymo skydeliai yra ne tik estetiškai patrauklūs, bet ir neįtikėtinai funkcionalūs. Jie gaminami iš įvairių medžiagų ir turi tam tikrus trūkumus ir privalumus.

Emaliu dengtos baltos ar rudos viryklės yra tradiciniai modeliai. Jos patikimos ir ilgai tarnauja, tačiau turi ir nedidelį minusą – prikepusį maistą, riebalus yra sunkiau išvalyti, paviršiuje gali atsirasti įbrėžimų. Nerūdijantis plienas gali būti poliruotas arba matinis. Viryklės iš nerūdijančio plieno atrodo stilingai ir pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu, tačiau jų švarą palaikyti yra sunkiau, paviršiuje lieka pirštų antspaudai. Reikia įdėti nemažai pastangų, kad viryklė iš nerūdijančio plieno nuolat atrodytų nepriekaištingai. Jos priežiūrai reikalingos ir specialios priemonės. Viryklės su paviršiumi iš stiklo keramikos atrodo nuostabiai ir yra atsparios mechaniniams pažeidimams, valyti jas geriausia po kiekvieno gaminimo. Dabar gamintojai siūlo dujines virykles su dujinėmis arba elektrinėmis orkaitėmis.

Taigi, ką rinktis: gaminti maistą ant atviros liepsnos ar mėgautis elektrinės viryklės teikiamu komfortu. Ir viename ir kitame segmente progresas nestovi vietoje, o ši buitinė technika įgyja vis daugiau funkcionalumo. Ar galima šiandien įvardinti šių lenktynių lyderį? Dažnai pasirinkimas būna teorintis, nes viryklių tipas yra numatomas namo statybos procese. Jei gyvenate daugiaaukštyje, greičiausiai Jūsų virtuvėje stovės elektrinė viryklė. Tą patį galima pasakyti ir apie atokiau stovinčius namus, kur įrengti dujotiekio magistralę yra nepateisinama prabanga.

Parašykite komentarą