Nekilnojamojo turto vertė: kas sudaro kainą?

Jeigu planuojate pirkti arba parduoti būstą – tokiu atveju Jums reikalingas nekilnojamojo turto vertinimas, kuris padeda tiksliau nusakyti sumą, kuri atitinka realią tam tikro NT objekto situaciją. Sumas nustato specialistai, kurie dirba šioje sferoje ir tuo pačiu žino esminius aspektus, kurie ir lemia kainas.

Ir nors pateiksime Jums gaires, kuriose nubrėšime informaciją apie vertę, tačiau nepamirškite, kad tiksliai ją nusakyti gali tik specialistai, kurie dirba šioje srityje ir tuo pačiu uždeda štampą, kuris įrodo, kad tam tikro būsto vertė yra tokia, kokia yra.

·         Vieta

Dažniausiai lokacija yra vienas svarbiausių aspektų, kuris lemia būsto kainą. Natūralu, kad Vilniuje net ir mažas butukas gali kainuoti kur kas daugiau nei didelis Pasvalyje.

·         Įrengimas

Nekilnojamojo turto vertinimas taip pat apima ir įrengimo lygį bei pobūdį. Būstas gali būti 100 % įrengtas, tačiau pati įrengimo kokybė labai skirtis. Nuo tokių, kurie pritaikyti iškart gyvenimui iki pilnai įrengtų, kurie dažniausiai dėl seno remonto nesulaukia daug dėmesio.

·         Būstas

Žinoma, namas visada vertas daugiau, kadangi jis parduodamas ir su žemės sklypu. Buto vertė, tuo tarpu, dažniausiai mažesnė. Žinoma, ir čia kainos ribos yra labai plačios, kadangi viskas remiasi į vietą, miestą, tačiau nepamirškite, kad būstas su žeme dažniausiai turi daugiau privalumų.

·         Energetinė klasė

Šiais laikais gana daug dėmesio skiriama ir energetinės klasės tipui. Nuo A+++, kuri vertinama labiausiai, kadangi tokio būsto išlaikymas taip pat yra pigiausias, iki žemesnės klasės, kuri buvo statoma kur kas seniau.

·         Palyginimas

Nekilnojamojo turto vertinimas atliekamas lyginant su kitais namais, kurie yra toje pačioje gatvėje. Tai yra gana natūrali praktika. Ir jokio skirtumo, kad tie kiti namai nėra parduodami. Paprasčiausiai kintant namo įrengimui žiūrima – kiek jis gali būti vertas.

·         Sistemos

Galiausiai, būstas gali būti su papildomomis sistemomis, kurios kelia jo vertę. Juk būste gali būti nauja instaliacija, naujos kitos sistemos, stogas ir panašiai. Kuo daugiau papildomų investicijų – tuo būsto vertė kyla. Taigi, net ir senos statybos namas gali būti labai inovatyvus ir tai kelia jo vertę.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.