Patarimai, kaip išsirinkti kilimą atspindintį namus

 Namai yra mūsų komforto zona. Įsirenginėdami būstą, kokybiškiems baldams ir aukštos kokybės buitinei technikai skiriame daug dėmesio ir lėšų. Tačiau kartais, net ir tobulai įrengus būstą – pasigendame jaukumo. Interjero detalės yra maži, tačiau labai svarbūs akcentai namuose. Net brangiausi svetainės baldai atrodo niūriai be kelių, žaismingų pagalvėlių, o šviežiai nudažytos sienos prašyte prašosi dailaus paveikslo. Visos, tinkamai parinktos interjero detalės pagyvina namų įvaizdį, tačiau viena interjero detalė suteikia namams ypatingo jaukumo. Ši, jaukumu spinduliuojanti detalė – kilimas. Koks kilimas pagyvins interjerą ir sukurs jaukią namų atmosferą?   

 Šiuo metu, vieni populiariausių yra ilgo plauko kilimai. Šie kilimai yra itin minkšti ir jaukūs, tačiau tikrai nepasižymi praktiškumu. Įspūdingi, itin ilgo plauko kilimai puikiai sutaria su dulkėmis ir kitais namų nešvarumais. Jeigu esate švaros pedantai, o namų ruoša nėra mėgstamiausias jūsų užsiėmimas – tokio kilimo geriau nesirinkti.

 Kadangi šiais laikais kilimai labiau naudojami, kaip interjero detalė, o ne pagrindinė grindų danga – žmonės dažnai renkasi apvalius, nedidelius kilimėlius. Apvalus kilimas sukuria puikų duetą su apvaliais valgomojo stalais ar ovalesnių formų svetainės baldais. Žmonės mėgstantys griežtesnes formas, dažniau renkasi stačiakampio formos arba kvadratinius kilimus. Jeigu kilimas puikuojasi kambario viduryje, o jo grožio neužgožia baldai, tuomet galima rinktis bet kokią, jums patinkančią formą. Visgi, jeigu kilimas patiestas po stalu ar kitu baldu, rekomenduojama atsižvelgti į baldų dizainą ir formas.

 Dar vienas akcentas, į kurį būtina atkreipti dėmesį renkantis kilimą – spalvos ir raštai. Nedideli, geometriniais raštais marginti apvalūs kilimai turėtų būti derinami prie pagalvėlių, užuolaidų ar kitų kambario interjero akcentų. Jeigu kambaryje vyrauja jaukios, natūralios spalvos, jį galima pagyvinti ryškiaspalviu kilimėliu ir kitomis ryškiomis interjero detalėmis. Labai svarbu nepersistengti ir pasirinkti vieną ryškią spalvą, kuri vyraus visame namų interjere. Jeigu apvalūs kilimai bus raudoni, pagalvėlės geltonos, o užuolaidos mėlynos – interjeras atrodys neskoningai, o jūs greitai pavargsite nuo spalvų gausos.

 Tinkamai parinktos interjero detalės gali kardinaliai pakeisti namuose tvyrančią nuotaiką ir atmosferą. Kartais labai norisi pokyčių, o pakeisti visus baldus ir perdažyti sienas, tikrai nėra praktiškumu pasižyminti išeitis. Įvairūs kilimėliai ir kitos interjero detalės – puikus sprendimas norint greitai pakeisti pabodusį interjerą. Svarbiausia nepersistengti ir atsiminti auksinę taisyklę, kad mažiau visada yra daugiau.

Parašykite komentarą