Per kiek laiko atliekami kadastriniai matavimai?

Praktikoje techninio plano poreikis atsiranda kuriant arba statant nekilnojamąjį turtą. Be teisinės registracijos neįmanoma užsakyti ir vėliau įregistruoti pastato. Neturint kadastrinio plano, kyla abejonių dėl nuosavybės teisių ir dėl to draudžiama sudaryti sandorius. Greiti kadastriniai matavimai padeda išspręsti šias susidariusias problemas.

Dažna priežastis, dėl kurios kreipiamasi į kadastro įmones, yra ta, kad vieningoje valstybinėje registracijoje nėra duomenų apie objektus. Šiai grupei priskiriami statyti pastatai, kuriuose esamuose kadastro įrašuose yra klaidų. Ištaisyti neteisingus duomenis galima pateikus atitinkamą užsakymą.

Prašymą atlikti kadastrinius matavimus galite pateikti, jei esate nekilnojamojo turto savininkas arba bendrasavininkis. Prašyti atlikti matavimus gali ir bet kuri kita šalis, kurios teisėms kadastriniai matavimai turėtų įtakos.

Kreipkitės dėl kadastrinių matavimų, jei norite

  • padalyti jums priklausantį nekilnojamąjį turtą į naujus nekilnojamojo turto

objektus;

  • jei norite padalyti keliems asmenims priklausančią nuosavybę į atskirus

nekilnojamojo turto objektus;

  • norint sužinoti tikslias nuosavybės ribas;
  • norint gauti teisę į kelią į savo nuosavybę arba išspręsti ginčą, susijusį su teise į

kelią (privataus kelio apžiūra);

  • gauti teisę naudotis svetima nuosavybe tam tikru tikslu (servituto

nustatymas).

Kaip atliekami kadastriniai matavimai?

Kadastrinius matavimus atlieka kadastro matininkas, kuris, fiziškai nustatydamas nekilnojamojo turto ribas, turi laikytis ir teisinių, ir erdvinių matavimų principų. Kadastrinių matavimų specialistai kryžminiais ryšiais remiasi aktais, gretimų nekilnojamojo turto objektų žemėlapiais, apskričių ir komunalinių paslaugų žemėlapiais, geodezinių matavimų įrašais ir kitais teisiniais dokumentais, kuriais nustatomos nekilnojamojo turto ribos.

Prieš kreipiantis dėl kadastrinių matavimų

Išsiaiškinkite, kokios rūšies kadastrinių matavimų jums reikia. Internete galite rasti daugiau informacijos apie tai, kokie darbai atliekai kiekvienu konkrečiu atveju, kiek apytiksliai užtruks tyrimas, kiek jis kainuos ir kaip nustatomos išlaidos.

Parašykite komentarą