Virtuvės baldai: neatleistinos klaidos virtuvės projektavime
Virtuvė – namų centras, kuriame nuolatos verda gyvenimas, todėl visai nenuostabu, kad virtuvės baldai metai iš metų yra projektuojami ir tobulinami taip, kad būtų funkcionalūs bei patrauklūs akiai. Visgi, reikia pripažinti, kad mūsų galvoje tūnanti svajonė apie tobulą virtuvę, realybėje virsta kiču, kuris apsunkina kasdieninius darbus šioje namų erdvėje. Taigi, kokias klaidas darome projektuodami virtuvę?
1. Klaida: maksimaliai neišnaudojamos virtuvės baldų galimybės
Modernus baldų dizainas, kuris puošia katalogų viršelius išties atrodo žaviai, tačiau dizaineriai nepataria aklai vaikytis naujausių baldų mados tendencijų, neįvertinus bendros virtuvės erdvės. Juk virtuvėje gausu įvairiausių rakandų ir buitinės technikos prietaisų ,kurių kiekvienas turi rasti savo vietą. Gerai neapgalvojus virtuvės baldų dizaino, gali tekti mąstyti apie papildomas lentynas ir pakabinamas spinteles, kas išties gali sudarkyti bendrą virtuvės dizainą ir nuotaiką.
Virtuvės baldai turi būti funkcionalūs, patogūs ir talpūs. Baldų projektuotojai, įvertinę jūsų virtuvės erdvę, gali sukonstruoti unikalius ir nestandartinius baldus, kurie ne tik kiekvieną dieną džiugins akį, bet ir sutalpins visus daiktus, be kurių sunkai įsivaizduojamas kasdieninis maisto ruošimas. Be to, atminkite, kad šiandien madingi futuristinio stiliaus virtuvės baldai gali greitai prarasti populiarumo pozicijas, todėl vertėtų pagalvoti, ar po kelių metų vis dar norėsite žiūrėti į sunkių metalinių plokščių ir stiklo sintezės makabrišką „šokį“. Klasika su kruopelyte moderno – puikus pasirinkimas, jei mėgstate jaukią, praktišką ir ilgaamžę virtuvę.
2. Klaida: baldai, kurie „maišosi po kojomis“
Dailiosios lyties atstovės, kurios dažniau sukasi virtuvėje, puikiai žino, kad vakarienės gaminimas kartais primena aerobikos treniruotę. Lakstymas nuo viryklės iki plautuvės ir šaldytuvo gali būti išties varginantis, jei virtuvės baldai išdėstomi neapgalvotai. Atminkite, kad tarp viryklės, šaldytuvo ir plautuvės visada turi būti paliktas laisvas praėjimas, kurio negali užstoti stalas, virtuvinės kėdės ar virtuvinė sala. Kalbant apie virtuvės salą- ji labai madinga ir funkcionali, nes sukuria papildomą vietą maisto ruošimui. Kita vertus, svarbu įvertinti virtuvės dydį: maža erdvė ir sala nesuderinami dalykai.
Mažytėse virtuvėse geriausia rinktis linijinio dizaino baldų išdėstymą: visi baldai projektuojami prie vienos sienos, žinoma, jei virtuvė šiek tiek platesnė, galite įkomponuoti ir valgomąjį stalą, kuris netrukdo laisvai judėti. Vidutinio dydžio virtuvėse optimaliausias virtuvės baldų išdėstymas trikampiu, kai viryklė, šaldytuvas ir plautuvė tarpusavyje sudaro trikampį. Toks baldų išdėstymas suteikia galimybę virtuvėje suktis keliems žmonėms.
3. Klaida: neapšviesti baldai
Senų tipų virtuvėse dažniausiai naudojamas tik pagrindinis apšvietimas – lempa įmontuota lubose arba prie jų, deja, nuo tokio apšvietimo krenta šešėlis, kuris apsunkina darbą virtuvėje tamsiuoju paros metu. Taigi, specialistai rekomenduoja neapsiriboti tik tokiu šviesos šaltiniu. Dalinai apšviesti virtuvės baldai – funkcionalus ir estetiškai patrauklus sprendimas. Galėsite drąsiai darbuotis aštriu peiliu, gamindami vėlyvą vakarienę ir tuo pačiu sukursite jaukią virtuvės erdvę bei pabrėšite virtuvės baldų grožį.
Taigi, jei išvengsite šių klaidų, galėsite džiaugtis praktiška ir patogia virtuve. Virtuvės baldai, jų išdėstymas, spalvos ir netgi apšvietimas turi būti apgalvoti iš anksto ir, visgi, jei nesate tikri dėl savo idėjos, vertėtų pasitarti su profesionalais. Sėkmės!
Parašykite komentarą