Anodavimas – būdas apsaugoti aliuminį

gray steel floral shaped component
Photo by Pixabay on Pexels.com

Anodavimas yra labai geras ir svarbus procesas norint paruošti aliuminio metalą naudojimui. Anodavimas padeda apsaugoti metalo paviršių, kad išoriniai faktoriai jo nepažeistų ir metalas tarnautų ilgą laikotarpį. Anodavimo metu aliuminio paviršius yra padengiamas oksido plėvele. Šis procesas yra natūralus gamtoje, tačiau anodavimo proceso metu jis yra pagreitinamas ir galima kontroliuoti oksidacinės plėvelės storį. Taip pat galima kontroliuoti ir išgaunamą aliuminio spalvą. Anodavimo specifikos priklauso nuo norimo išgauti rezultato ir kam metalas bus naudojamas.

Anodavimo rūšys

Anodavimas gali būti kelių skirtingų rūšių: spalvotas, bespalvis ir kietas anodavimas. Bespalvis anodavimas dar yra vadinamas natūraliu, nes išlaiko originalią metalo spalvą. Bespalviam anodavimui yra naudojama sieros rūgšties tirpalas. Spalvotas anodavimas naudojamas dažniausiai metalui, kuris bus naudojamas dekoratyviniais tikslais. Spalva yra išgaunama organiniais arba neorganiniais pigmentiniais dažais. Spalvos intensyvumą galima reguliuoti priklausomai nuo oksidacinės plėvelės storio. Kietas anodavimas padengia metalą labai tvirtu sluoksniu, kuris padeda panaikinti žymes, atsiradusias apdirbimo metu. Tokį anodavimo būdą galima atlikti ir spalvotą, ir bespalvį. Tačiau bespalvis kietas anodavimas vis tiek gali šiek tiek pakeisti spalvą. 

Kokį anodavimo būdą pasirinkti?

Anodavimo rūšies pasirinkimas priklauso nuo to, kokį rezultatą norite išgauti, ir kam metalas bus naudojamas. Bespalvis anodavimas dažnai pasirenkamas matomoms gaminio dalims, kai norima išlaikyti metalo atspalvį. Spalvotu anodavimu yra siekiama išgauti išskirtinumo ir unikalumo. Kietas anodavimas naudojamas detalėms, kurios dažnai naudojamos ir patiria trintį. Kietas anodavimas labiau apsaugo metalą, todėl jo suteiktos savybės leidžia jam ilgiau tarnauti.

Kodėl reikalingas anodavimas?

Anodavimas padeda apsaugoti metalą nuo galimų išorinių pažeidimų, pavyzdžiui, oro sąlygų, subraižymų. Tačiau be to anodavimas gali padėti ir ir apsaugoti metalą nuo dilimo, korozijos, kai kurių cheminių medžiagų poveikio. Anodavimas taip pat gali būti ir trumpalaikė apsauga metalui. Dar vienas anodavimo privalumas yra elektroizoliacinės savybės, kurias įgauna metalas po anodavimo. Norint išlaikyti metalą tvarų ir ilgai naudojamą, anodavimas yra vienas geriausių būdų tai padaryti dar prieš gaminio naudojimą. Anodavimas taip pat suteikia metalui gražią estetinę išvaizdą, todėl metalas gali būti naudojamas ir dekoratyviniams tikslams. 

Parašykite komentarą